Feedback Form
תכשיטים  

             Five Generations
Of Jewelry 
               
Design

 
    
טבעות   
עגילים   
שרשראות   
צמידים   
תליונים   
סיכות   
פירסינג   
שעונים   
אבני חן   
אריזות   
                              להזמנות חייגו עכשיו! 057-9478029 English Language
 תכשיטים בסל 
לקבלת הנחות על תכשיטים הרשם  הרשם לרשימת התפוצה
לקבלת תלושי הנחה ומבצעים הכנס כתובת אי-מייל
 
      
Loading...
Skype Me™!
   
ראה למטה טיפים,מדריכים ומידע נוסף  טיפים ומדריכים
 
    
תכשיטים כמקור ליצירתיות ולבטחון עצמי   ( 03/11/2008 ) 

מעכשיו יש הצדקה מעשית לקניית תכשיטי זהב. כבר לא נצטרך להסתתר מאחורי תירוצים שחוקים כמו "זה יפה" או "זה היה במבצע", נוכל להגיד שקנינו תכשיט כדי לחזק את היצירתיות, הבטחון העצמי או לחדש את האנרגיות המדולדלות שלנו.

תכשיט כמקור לביטחון עצמי

    
מחפשים טבעות נישואין? כל המידע כאן!   ( 03/11/2008 ) 

בדרך כלל קונים טבעת נשואים שעשויה מזהב צהוב, למרות שכיום הולך מאד טבעת מזהב לבן. אפשרות נוספת היא לעצב טבעות אישיות לחתן ולכלה.

טבעות נישואין, טבעות נישואים 

    
אבני חן, קריסטלים, לאיזה אבן  המזל שלך מתאים?   ( 03/11/2008 ) 

אבני חן וקריסטלים מתחלקים לפי חודשי השנה ולאופי שהן מייצגות. כך שתוכלו להתאים כמה אבני חן שתחפצו לעצמכם ו\או לאדם לו אתם מבקשים לקנות מתנה.

אבני חן, קריסטלים


    
פרחים בתכשיטים שילוב מנצח!   ( 03/11/2008 ) 

פרחים מעולם לא היו אופנתיים כמו בימים אלו. שילוב של אבנים מלוטשות בצורת פרחים או לחילופין הטבעת שילוב של עלים וכן פרחים העשויים זהב הם הטרנד הכי חם.

פרחים ותכשיטים


    
פריחת תכשיטי כסף משולבים זהב   ( 03/11/2008 ) 

תכשיטים מכסף וזהב הפכו בשנים האחרונות למאוד פופולרים בארץ ובעולם בכלל(למשל, גראס, מגנוליה, שבלול ועוד). אחת הסיבות המרכזיות לשינוי מהותי בהרגלי הקנייה והמעבר מתכשיטי הזהב לתכשיטי הכסף הנו...

טבעות כסף וזהב


    
המלצות לשמירה על תכשיטים שקנית   ( 03/11/2008 ) 

על מנת לשמור על יופי ותקינות של תכשיטי זהב או תכשיטי כסף שברשותך לזמן ארוך יש לשמור על כמה כללים במהלך הענידה, ניקוי ואחסונם.

שמירה על תכשיטים


    
הדבר הבא באופנת התכשיטים   ( 03/11/2008 ) 

גדולי מעצבי אופנה בחברות אופנה ברחבי העולם עושים ימים רבים בניסיונות לחזות את התהליכים החלים על הלקוחות והטרנדים החמים של השנים הבאות.

עגילים ואבני חן


    
קריסטלים ככלי עזר לריפוי   ( 03/11/2008 ) 

כל אחד יכול להתעניין בתורת קריסטלים ולהכניס אותם אל תוך חייו. אנחנו נמצאים כיום בעידן בו יש פתיחות גדולה לנושאים חדשים בתחום ההתפתחות הרוחנית. ייחודם של קריסטלים...

קריסטלים


    
מידות אצבעות לטובת רכישת טבעות   ( 03/11/2008 ) 

נשים רבות אינן יודעות כי גם לטבעות יש מידות סטנדרטיות קבועות ידיעתן יכולה לסייע רבות. למשל, באמצעותה יוכל בן זוג להפתיע בטבעת חדשה. כמוכן, שימושי המידע הזה בזמן קניית תכשיט באינטרנט או בטלויזיה.

מידה לטבעת


    
תכשיטי זהב יכולים לבוא בצבעים שונים   ( 03/11/2008 ) 

תכשיטי זהב מיוצרים לרוב באופן מעורב, זהב עם מתכות אחרות, את הצבע וחוזק התערובת ניתן לשנות באמצעות שינוי הרכבי המתכות האחרות. המתכות אשר מוסיפים לזהב הטהור לרוב הם, כסף, נחושת, ניקל...

צבעי הזהב, צהוב, לבן, אדום


    
תכשיט במבט היסטורי אל העבר   ( 03/11/2008 ) 

תכשיטים היו מצויים משחר ההיסטוריה. התכשיט מעיד על עשרו החומרי של עונדם, ולעתים הם סמל להשתייכותו החברתית ולמעמדו. בתרבויות שונות יש לתכשיט גם תפקיד מאגי.

תכשיטים עתיקים


    
איכות יהלומים נמדדת בארבע פרמטרים   ( 03/11/2008 ) 

יהלומים הינם אבני החן הקשות ביותר הידועות לאדם וניתן לשרוטם רק באמצעות יהלומים אחרים. עם-זאת, יהלומים אינם בלתי שבירים. לצורך קביעת ערך היהלומים חוברים יחד ארבעה גורמים.

יהלומים


    
עודף תכשיטים אינו מוסיף חן   ( 03/11/2008 ) 

תכשיטי זהב ובכלל יכולים לעשות לך את ההופעה וגם להרוס אותה. במקום לשדר הופעה איכותית טעויות פשוטות יכולות לגרום להופעתך להיות הופעה זולה וקיטשית.

מיקוד תשומת הלב בתכשיט בודד


    
פריחת תכשיטי כסף משולבים זהב   ( 03/11/2008 ) 

תכשיטי כסף וזהב הפכו בשנים האחרונות למאוד פופולרים בארץ ובעולם בכלל(למשל, גראס, מגנוליה, שבלול ועוד). אחת הסיבות המרכזיות לשינוי מהותי בהרגלי הקנייה של התכשיטים והמעבר מתכשיטי הזהב לתכשיטי הכסף הנו...

טבעות כסף וזהב


    
טיפול תקופתי בשעון יאריך את חייו   ( 03/11/2008 ) 

שעונים כמו כל מוצר אחר דורשים טיפול שוטף. שעונים מסוגים מכאניים ואוטומטיים יש לנקות ולבצע טיפול כללי לכל הפחות פעם בשלוש שנים וזאת כדי לוודא את המשך פעילותו התקינה והמדויקת של השעון.

שעונים


    
חוברת הסבר על מקורות אבני החן והתכונות המשוייכות להם   ( 14/03/2010 ) 

אבני חן נכרות באתרים שונים ברחבי העולם ולכל אבן חן משוייכות תכונות על פי אמונות שונות. בחוברת ההסבר על אבני החן תוכלו למצוא את מירב הפרטים שליקטנו על מרבית אבני החן.

אבני חן - מדריך
מאמרים נוספים:


איך לעשות עגיל פירסינג ?

טבעות זהב - מגמות בעיצוב

תכשיטי אופנה - הסבר

איך להתאים עגילים ?

תכשיטים קוסמיים 

המדריך לקניית צמיד

כיצד נזהה שעון איכותי

המדריך לקניית שרשרת

מתנות לאשה - מדריך לרכישה

מתנות ליום הולדת

תכשיטים במקורות

מהם פנינים וסוגיהם ?

זהב - היסטוריה והתפתחות

עגילי זהב - התארכות התנוך

צמיד לשיכוך כאבים, בלוף?

פירסינג - היסטוריה

הערכת שווי תכשיט

הכל על: השעון

מהו קמע, קמעות ?

מתי החלו לענוד תכשיטים

טבעות יהלומים

תכשיטי יוקרה - פדני, ה. שטרן וכו'

בכור צבאן - שת"פ

קריסטלים בשימוש הרפואה

כיצד לרכוש שעונים

נשים ותכשיטים

הכל על טבעות אירוסין

כתבות נבחרות

אסימון - תכשיט מהעבר

קריסטלים ואבני חן במקדש

זכרון נייד מזהב ויהלום

אתרים נבחרים

 
תכשיטי זהב - הצבעים הקיימים 

תכשיטי זהב

טבעת זהב (וגם תכשיטים אחרים, תכשיטי זהב) מיוצרת לרוב באופן מעורב עם מתכות אחרות, את הצבע וחוזק התערובת ניתן לשנות באמצעות שינוי הרכבי המתכות האחרות. המתכות אשר מוסיפים לזהב הטהור לרוב הם, כסף, נחושת, ניקל, פלדיום ולעיתים גם אלומיניום, ברזל, אבץ ומנגן. הצבעים הפופולרים הנם צבעי צהוב, לבן ואדום.צבעים שונים של זהב

צבעים נוספים הם סגול, ורוד, שחור, כחול וסגול, שחלקם מתקבל באמצעות יצירת שכבת תחמוצת מיוחדת על פני השטח. צבעי זהב אלו אינם פופולרים בקרב יצרנים מפאת הקושי בעיבודם ומחירם הגבוהה של טבעת זהב מסוג זה. מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר ארגון הזהב העולמי.

קאראט (זהב)

יחידת מידה המתארת את מידת הניקיון של זהב בתכשיטי זהב. מבוססת על חלוקה ל- 24 חלקים בסיסיים כאשר 24 קאראט משמעו חומר שכולו זהב , כלומר זהב טהור. באותו אופן, זהב 14 קאראט יהיה סגסוגת שבה 14 מתוך 24 חלקים הם זהב דהיינו, 58.3% זהב והשאר מתכות נוספות האחראיות לתכונות המכניות ולצבע זהב המשמש בתכשיט.

ריכוזי זהב מקובלים

זהב בצורתו הטהורה, 24 קאראט, הוא מתכת רכה מאד שאינה מתאימה בדר"כ לעבודה בתכשיטים,  מעט בסרטי שיבוץ, כאשר הזהב נתמך ע"י מצע אחר הנותן לו חוזק, או בעובי גדול. כדי להקנות לזהב את החוזק הנדרש בעבודת תכשיטנות, מקובל לעבוד עם סגסוגות בהן מוספות מתכות אחרות לזהב. בארץ, הסגסוגת בעלת הריכוז הנמוך ביותר של זהב הנמכרת כזהב היא 9 קאראט (37.5%). 10 קאראט (41.7%) הוא הריכוז הנמוך ביותר הנמכר בארה"ב. ריכוזי זהב נוספים המקובלים בשימוש בארץ ובעולם הם: 14 קאראט (53.7%), 18 קאראט (75%), 22 קאראט (91.7%) ו- 24 קאראט - זהב טהור (ליתר דיוק 99.9%). ככל שהקאראט גבוה יותר, הסגסוגת רכה יותר ובעלת בוהק צהוב יותר. ( בארץ מקובל לטובת ייצור טבעת זהב להשתמש ב- 14K ו- 18K)
 
זהב צהוב

הצבע הטבעי של זהב הוא צהוב בוהק. המערכת הבסיסית המשמשת להכנת זהב צהוב בקאראט הנמוך 24-מ קאראט היא זהב, כסף ונחושת. יחסים שונים בין הכסף לנחושת מקובלים ברחבי העולם וקובעים את הנטייה של הזהב לאדום או ירקרק. כך למשל, אחד הסטנדרטים המקובלים באירופה לזהב 18 קאראט הוא 75% זהב עם יחסים שווים של כסף ונחושת, כל אחד 12.5%.

זהב אדום

זהב בו תכולת הנחושת גבוהה. הנחושת מקנה את הגוון האדום וככל שחלקה היחסי גדול יותר כך נוטה יותר צבע הסגסוגת לאדום.

זהב לבן

תוספת של מתכות בעלות בוהק לבן חזק כגון ניקל או פלדיום, מקנה לזהב צבע לבן. המשפחות הבסיסיות הנהוגות לקבלת זהב לבן הן זהב - נחושת-ניקל-אבץ או זהב - פלדיום - כסף. אם החלטתם לרכוש ולענוד למשל טבעת זהב העשויה זהב לבן, אנו ממליצים לברר כי אינכם אלרגים לניקל. עם זאת על מנת להימנע ממצבי אלרגיה היצרן יעשה שימוש בפלדיום בדרך כלל.

בכל מקרה של אלרגיה או רגישות בכלל צריך לפנות לרופא המשפחה ולבקש בדיקת אלרגיה למתכות. במידה וברצונכם לבדוק גם אלרגיה אפשרית לזהב יש לבקש זאת במיוחד. הבדיקות הללו אינן כואבות ומבוצעות על ידי מדבקות שמוצמדות לגב הפציינט למשך של כ-3 ימים (ללא מקלחת).

לאחר קבלת התוצאות תוכלו לבקש מיצרן התכשיטים ליצור לכם תכשיט בהתאמה אישית ותחסך מכם טירדה רבה ועוגמת נפש.

ציפוי זהב

מתכת בסיסית המצופה בשכבת זהב דקיקה בעובי טיפוסי של עשרות מיקרונים (מיקרון אחד שווה לאלפית המילימטר). כאשר רוכשים טבעת זהב העשויה מתכת מצופה זהב יש לקחת בחשבון כי טבעת זהב כזו עלולה להישרט ולהתקלף במשך הזמן.

גולדפילד

גולדפילד, כשמו כן הוא- זהב ממולא. זוהי מתכת אשר פניה החיצוניים של תכשיטי הזהב הם זהב ופנימה מתכת בסיסית כגון פליז. בניגוד לציפוי זהב, הזהב בגולדפילד מהווה חלק משמעותי של המתכת, בדר"כ 5%. שכבת הזהב היא שכבה עבה יחסית אשר אינה מתקלפת, נשרטת או יורדת מעצמה. בשמירה נכונה על התכשיט,
הגולדפילד מתנהג כזהב לכל דבר. אנו משתמשים ב- 14 קאראט גולדפילד כלומר,זהב 14 קאראט מהווה שכבה חיצונית משמעותית התופסת 5% מסך המתכת.

כסף סטרלינג

כסף סטרלינג, או כסף 925 הוא הסטנדרט המשמש בתעשיית התכשיטים. מכיוון שכסף טהור הוא רך מדי לעבודת תכשיטנות רגילה, מוסיפים לכסף מעט נחושת המקנה לו את החוזק הנדרש. כסף סטרלינג מכיל 92.5% כסף ו- 7.5% נחושת.

כסף 999

כסף טהור או ליתר דיוק 99.9% כסף. הכסף הטהור הוא חומר רך והוא משמש בתכשיטנות לסרטי שיבוץ ולתכשיטי חוטים.

סימון תכשיטים

על פי חוק, תכשיטים צריכים להיות מסומנים בסימן ההיכר של טוהר המתכת בה השתמשו בתכשיט ובסימן היכר של היצרן. תכשיטי זהב ובכלל שמשקלם אינו עולה על שני גרם אינם חייבים בסימון. הסימון ימצא בדר"כ בצידו האחורי של התכשיט או על יד הסוגר. לעיתים קרובות הסימון המוטבע קטן מאד ויש
להשתמש בזכוכית מגדלת כדי לראותו. כאשר מספר מתכות שונות משמשות ביצירת התכשיט, יקבע סימון התכשיט על פי הנמוכה שבהן.
לדוגמא, אם למשל טבעת זהב תכיל זהב אך גם כסף סטרלינג, יהיה הסימון המוטבע 529, המתאים לכסף סטרלינג. טבעת זהב המכילה זהב 14 ו- 24 קאראט יסומן בסימון 585 או 14K המתאים לטוהר הזהב הנמוך בתכשיטי זהב.
בתיאור טבעת זהב ותכשיטים בכלל ניתן כמובן לכלול את כל המתכות בהם השתמשו בתכשיט. להלן רשימת הסימונים המקובלים לחלק ממתכות המשמשות בתכשיטנות:

זהב 24 קאראט- 24K או 999
זהב 22 – 22K או 917
זהב 12- 21K או 875
זהב 18- 18K או 750
זהב 14- 14K או 585
זהב 9- 9K או 375
גולדפילד 14 קאראט- gf 14K או 20/14K
כסף 529, סטרלינג- 925
כסף 999, טהור- 999

קאראט (אבני חן)

בעוד זהב מבטא הקאראט את דרגת הטוהר של הזהב, באבני החן משמש המונח קאראט כיחידת מידה למשקל האבן. קאראט אחד שווה לחמישית הגרם (0.2 גר' או 200 מיליגרם). לכל אבן יש משקל סגולי
ייחודי ולפיכך ניתן להגדיר לכל אבן ואבן טבלה הממירה בין גודל האבן לבין משקלה בקאראט לכל צורת חיתוך.

נקודות (אבני חן)
באבנים יקרות מקובל לחלק את הקאראט ליחידות קטנות יותר הנקראות נקודות. נקודה שווה למאית הקאראט ומשקלה 2 מיליגרם.

לסיכום: בקניית טבעת זהב ותכשיטים בכלל מומלץ לבדוק מאילו חומרים עשוי התכשיט.

פירוט נוסף ניתן לראות באתר של מכון התקנים המפרט את החוק ואת התקן.

 


 
 
 
| חנויות ושוברי הנחה | איגוד היהלומים | פורום האתר | מאמרים | תוכנית שותפים | תקנון החברה | טיפים ומדריכים | דרושים | מדיניות החזרה | אודותינו | צור קשר | שיטות תשלום | מפת האתר | כניסת מורשים
Livni Design © - כל הזכויות שמורות | אינטרפרו